• Організація харчування

Організація харчування в ЗОШ №17

«Турбота про здоров’я — це найважливіша праця вихователя. Від життєрадісності, бадьорості дітей залежить їх духовне життя, світогляд, розумовий розвиток, міцність знань і віра в свої сили»

В.А.Сухомлинский.

Необхідність серйозно займатися формуванням культури здоров’я в системі загальної освіти обумовлена низкою об’єктивних причин:

• — фундамент здоров’я людини закладається в дитячому віці, а, отже, здорові інтереси і звички, ціннісне ставлення до здоров’я доцільно почати розвивати саме в цей період;
    • — в цьому ж віці закладаються і основи здорового способу життя, як система норм і правил, засвоюваних дитиною в спеціально проектованої діяльності;
    • — шкільний період у розвитку найбільш сензитивний у формуванні ключових знань про особливості розвитку людського організму, про фактори і способи збереження та розвитку здоров’я.

sam_3088f0aa

Раціональне харчування учнів — одна з умов створення здоров’язберігаючого середовища в загальноосвітніх закладах, зниження негативних ефектів і наслідків функціонування системи освіти. Недостатнє надходження поживних речовин в дитячому віці негативно позначається на показниках фізичного розвитку, захворюваності, успішності, сприяє прояву обмінних порушень і хронічної патології. Найважливішою умовою для підтримки здоров’я, високої працездатності і витривалості людини є повноцінне і правильне харчування. Тому адміністрація ЗОШ № 17 сьогодні приділяє велику увагу питанням життя і здоров’я дітей та підлітків. Особливо зараз гостро постало питання про організацію правильного шкільного харчування. Харчування має бути збалансованим, протягом дня дитина повинна отримувати необхідний для цього мінімум харчових і мінеральних речовин. Якщо врахувати, що більшу частину часу  діти проводять в школі, то і повноцінно харчуватися вони повинні тут.

sam_3091f0aa

Шкільна їдальня повністю укомплектована необхідним посудом. Її чистоті приділяється підвищена увага. Миття і дезінфекція проводяться з дотриманням всіх норм санітарно-гігієнічного режиму, використовуються найкращі засоби дезінфекції. В роботі постійно знаходяться два комплекти столових приладів. Це дозволяє збільшити час дезінфекції. Перед входом в приміщення їдальні для миття рук учнями організовано спеціальне місце. Шеф-кухар, кухар і кухонний працівник їдальні мають професійну освіту і стаж роботи. Проходять курси підвищення кваліфікації. Всі працівники харчоблоку оснащені спецодягом. Це дозволяє дотримуватися необхідних санітарно-гігієнічних норм.

sam_3092f0aa

Харчування організовано з урахуванням вимог щадного харчування з максимальним використанням овочів і фруктів. В меню учнів систематично включаються страви з м’яса, риби. Харчування школярів організовано на двох великих перервах тривалістю 20 хвилин.

sam_3097f0aa
    Організовано щоденне чергування учнів 7 — 10 класів відповідно до графіка. Чергові мають спецодяг (фартух, косинка). На кожній перерві в їдальні чергує вчитель, який дивиться за порядком у залі. Дуже приємна в нашій їдальні атмосфера тепла і домашнього затишку. На столах завжди є серветки, сіль. Доповнюють все це барвиста наочна агітація у вигляді стендів, плакатів. Персонал їдальнею завжди зустрічає дітей доброзичливими посмішками.

sam_3105f0aa

Тому діти завжди із задоволенням відвідують шкільну їдальню.

Графік прийому їжі учнів:

Харчування учнів 1-3 х класів                                                                            9-40 — 10-00

Харчування учнів 4-11-х класів                                                                         10-45 — 11-05

Харчування учнів 5-11-х класів, пільгової категорії 5-11 класів                   10-45 — 11-05

Харчування учнів пільгової категорії 1-4 класів                                              13-00 — 13-20

Харчування учнів групи продовженого дня 1-4 класів                                    13-00 — 13-20